Baza wiedzy

Gdzie oddać lub gdzie wyrzucać elektrośmieci

Gdzie oddać lub gdzie wyrzucać elektrośmieci?

Na jednego mieszkańca Ziemi przypada średnio 7 kg elektrośmieci rocznie. Zastanawiasz się, gdzie wyrzucać elektrośmieci i co znaczy efektywna segregacja takich odpadów? Masz wątpliwości, czy śmieci oddane w ręce profesjonalnej firmy zostaną prawidłowo zutylizowane, a nawet otrzymają drugie życie?
Gdzie wyrzucać maseczki ochronne i rękawiczki lateksowe

Postępowanie z odpadami medycznymi w trakcie epidemii – gdzie wyrzucać maseczki jednorazowe i rękawiczki lateksowe

Zachowanie ostrożności w dzisiejszej rzeczywistości jest niezwykle istotne. Aby działać w pełni bezpiecznie, należy mieć na uwadze również to, gdzie wyrzucamy nasze śmieci. Masowa produkcja i używanie maseczek oraz jednorazowych rękawiczek ma służyć naszemu bezpieczeństwu. W tym procesie musimy jednak pamiętać o odpowiedniej formie utylizacji tych śmieci. Czy wiesz, jak postępować z odpadami medycznymi w...
Niszczarka do dokumentów

Niszczarka do dokumentów – czy niszczarki do papieru biurowe i przemysłowe spełniają wymogi RODO i dlaczego warto korzystać z utylizacji dokumentów?

Każdy z nas miał w ręku umowę lub dokument, który po wygaśnięciu można było zniszczyć i wyrzucić. Niekiedy przydała się biurowa niszczarka do dokumentów. Jednak w przypadku funkcjonowania placówki, firmy, organizacji, instytucji lub korporacji, wszelkie dane osobowe, przechowywane w bazach danych, muszą zostać zniszczone zgodnie z procedurami oraz aktualną wersją rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych....
Recykling szkła

Recykling szkła – technologia i korzyści dla środowiska

Szkło jest wyjątkowym materiałem, który może być całkowicie poddany recyklingowi, jednocześnie nie tracąc swoich pierwotnych właściwości i parametrów. Z tego też względu recykling szkła jest procesem, który nie tylko pozwala skutecznie oszczędzać energię i zasoby przemysłu szklanego, ale również efektywnie chroniąc środowisko naturalne. Dowiedz się, jak przebiega proces recyklingu szkła, co z niego powstaje oraz...
Recykling tworzyw sztucznych

Recykling tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne to popularny materiał, wykorzystywany w wielu branżach. Największym obszarem zastosowań tworzyw sztucznych w Europie jest sektor opakowań, który generuje prawie 40-procentowe zapotrzebowanie na ten materiał. Są one także wykorzystywane w budownictwie czy elektronice, a ze względu na ich szerokie zastosowanie kluczowy jest odpowiedni recykling. Czym charakteryzuje się recykling tworzyw sztucznych?
RODO a niszczenie dokumentów z danymi osobowymi

RODO a niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe

Większość przedsiębiorstw posiada i przetwarza dokumenty zawierające dane osobowe, a więc wrażliwe informacje odnośnie swoich klientów czy partnerów biznesowych. W myśl ustawy RODO, dane te są objęte szczególnym nadzorem i ochroną – ich przetwarzanie powinno odbywać się tylko w czasie niezbędnym do realizacji celu, a następnie muszą zostać usunięte. Jak niszczyć dokumenty zawierające dane osobowe,...
Odpady budowlane

Gdzie wyrzucić gruz i czym są odpady budowlane?

Polskie prawo wymaga od każdej osoby, która generuje gruz czy odpady budowlane do przestrzegania określonych zasad, związanych z ich przechowywaniem czy wywozem. Wiedza, co wchodzi w skład odpadów budowlanych oraz gdzie należy wyrzucić gruz, może w przyszłości uchronić Cię od dotkliwej kary finansowej.
Odpady niebezpieczne

Odpady niebezpieczne – klasyfikacja, ustawa i kody

Czym są zgodnie z definicją odpady niebezpieczne? Jak postępować z odpadami niebezpiecznymi? Który z aktów prawnych reguluje zasady związane z gromadzeniem i utylizacją odpadów tego typu? Więcej na ten temat w tekście.
Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego

Uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego kategorii 3 (UPPZ, PUPZ) – czym są i jak je zutylizować?

Uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego (UPPZ) to każda część tuszy zwierzęcia albo każdy materiał pochodzenia zwierzęcego, który nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.